ימי הרדיו העגומים – ערוץ 7

פעמים רבות קורה שכשאתה מגלה חברה מעניינת וזולה, אתה גם מתחיל להסתכל על המתחרות שלה. כך שחברה אחת מובילה לחברה אחרת שמובילה לעוד חברה. כך יצא שלפני מספר שנים תיק ההשקעות שלי החל להתמלא בחברות נדל"ן מהונג-קונג, וזה גם מה שקורה עכשיו עם חברות הרדיו.

החברה החדשה שנכנסה לנבחרת היא סאלם (טיקר SALM). קניתי את המניה תמורת 1.8$ ותמורת 2$. הסיפור פה די דומה לשתי החברות האחרות שקניתי לא מזמן – אנטרקום ורדיו וואן, אם כי ישנם הבדלים מסויימים בין החברות.

סאלם על קצה המזלג

סאלם היא הערוץ 7 האמריקאי. זוהי רשת שמשדרת בעיקר שידורי דת, מוזיקה דתית ותכנים פוליטים מטעם הצד הימני של המפה הפוליטית. לחברה כמעט מאה תחנות רדיו, כמו גם מספר אתרי אינטרנט והוצאה לאור של ספרי דת. סאלם, כמו המתחרות שלה, מרוויחה בעיקר מהפרסומות שהיא משדרת בתחנות הרדיו שלה, אולם לחברה יש גם מקור הכנסה אחר – היא מוכרת זמני שידור לגופים חיצוניים – בעיקר לארגוני צדקה.

משכורות ההנהלה נמוכות יותר מאשר אלו אצל רדיו-וואן ואצל אנטרקום. כמו כן מראה ההנהלה מנהיגות נכונה בכך שהיא קיצצה לכל העובדים 5% במשכורות ולחברי ההנהלה 10%.

סאלם במספרים

שווי השוק של החברה הוא פחות מ-50 מליון דולר (לפי המחיר של 2$ למניה). גם כאן לחברה חוב ענק בסך 320 מליון דולר שמתוכו 90 מליון באג"ח. בחצי הראשון של השנה תזרים המזומנים של החברה עמד על 20 מליון דולר. חשוב לציין שזהו תזרים מזומנים של "ימי מלחמה" – כלומר החברה חתכה חזק מאוד בעלויות בגלל המצב הכלכלי הקשה. יכול להיות שחלק מהקיצוצים יישמרו גם לאחר שמצב הכלכלה ישתפר, אבל אין סיכוי שנראה תזרים מזומנים כה גבוה בעתיד. זה, דרך אגב, נכון גם לשתי חברות הרדיו האחרות שקניתי. מצד שני, כשהמצב הכלכלי ישתפר ההכנסות תעלנה, ולכן אני בהחלט רואה אפשרות שהחברה תרוויח יותר מ-20 מליון בשנה.

מה מושך אותי ברדיו

חלק מהקוראים לא אהב את ההשקעות שלי בחברות הרדיו. אני מבין את הסיבות לביקורת שלהם, ומסכים עם חלק ממנה, אבל למרות זאת אני עדיין מאוד אוהב את ההשקעה שלי בחברות אלו.

הקוראים מוטרדים בעיקר מהחוב הגדול של חברות אלו. אני אנסה להסביר למה אני לא מאוד מוטרד מהחובות של סאלם (כאשר המצב של ראדיו-וואן ושל אנטרקום די דומה למרות ההבדלים בין החברות). לסאלם חובות בסך 320 מליון דולר כאשר 90 מליון מתוכו הוא באג"ח הנושא ריבית של 7.75%.

השאלה הראשונה שצריך לשאול היא – האם החברה יכולה לשלם את תשלומי הריבית? תשלומי הריבית עומדים על כ-17 מליון דולר בשנה. כאמור החברה רשמה תזרים מזומנים של 20 מליון רק בחצי השנה הראשונה, וזאת אחרי תשלומי הריבית. לכן, לדעתי, צריך לקרות משהו מאוד קיצוני להכנסות החברה בכדי שהיא לא תוכל לעמוד בתשלומי הריבית.

השאלה השניה שחשוב לשאול היא – האם תוכל החברה לשלם את החוב? נראה שהבנקים לא כל כך נלחצים מהחוב של סאלם. ניתן לראות זאת בעיקר מהריביות הנמוכות שהם גובים על הלוואות אלו, ומכך שהם העניקו לחברה קו אשראי נוסף בסך של עד 50 מליון. האג"ח של החברה, לעומת זאת, הוא נושא קצת יותר בעייתי. מועד פקיעת האג"ח הוא בדצמבר 2010. בשנה וחצי שנותרה צריכה החברה לגייס 90 מליון דולר. האם היא תוכל לעשות זאת?

נתחיל בכך שלחברה כבר יש 20 מליון דולר במזומן, וזאת מתזרים המזומנים של החברה בששת החודשים הראשונים של השנה. כמו כן, הבנקים העמידו קו אשראי על סך 50 מליון לצורך תשלום האג"ח. זאת אומר שהחברה צריכה רק עוד 20 מליון. לא נראה לי שתהיה לה בעיה גדולה להשיג סכום זה תוך שנה וחצי. אבל…. וזה האבל הגדול – החברה כנראה לא תצטרך 90 מליון, וזאת בגלל שהאג"ח נסחר כיום במחיר נמוך מערך הפקיעה (מה שנקרה באנגלית PAR). שימו לב שברבעון הראשון של השנה החברה רכשה אג"ח בשווי מליון דולר ושילמה על כך רק 300 אלף – כלומר האג"ח נסחר בפחות משליש מערכו. אין לי שום דרך להעריך כמה תשלם החברה על האג"ח שנשאר. ההערכה שלי לגבי שווי החברה תהיה שונה אם החברה תשלם 90 מליון מאשר אם היא תשלם 30 מליון. אם נניח כי החברה תשלם כ-50 מליון בכדי לקנות את האג"ח, מצב החברה לא כל כך רע. תוך שנה וחצי החוב של החברה יכול לרדת ל-230 מליון.

הערכת השווי של החברה

משקיעים רבים יגידו (כמו שאמרו כאן קוראים אחדים) – טוב, אז עוד שנה וחצי החברה תרוויח 20 או 30 מליון דולר, אבל במשך עשר שנים כל הרווחים של החברה ילכו להחזרת החובות, לפני שהיא תתחיל לתגמל את המשקיעים. אני חולק על דעה זו.

קודם כל אף אחד לא אמר שהחברה צריכה להחזיר את כל החוב. רוב החברות בעולם חיות תחת נטל חוב תמידי. לאחר שהחברה תפדה את האג"ח, הוצאות הריבית של החברה תעמודנה על כ 10-12 מליון בשנה, אם נניח שהרווחים לפני הוצאות ריבית ולפני מס יעמדו על 50 מליון, נקבל מכפיל של חמש. זהו מכפיל סביר בהחלט, ויכול להיות שכבר בשלב זה החברה תחליט לא להחזיר יותר חובות.

נניח שעוד שנה מחיר המניה יישאר במחירו הנוכחי – החברה תוכל לחלק דיבידנדים בשווי עשרה מליון דולר, דבר שיניב למשקיע 20% תשואה.

אני לא אומר שחברות אלו תקפוצנה פי 5 בוודאות, אבל יש סיכוי לא קטן שזה אכן יקרה תוך כשנתיים. הסיכון שהחברות תפשוטנה רגל קטן בהרבה מאשר הסיכוי שהן תעלנה פי 5. זאת כמובן רק דעתי האישית, ואין כאן שום המלצה על קנייתן של מניות אלו. כל משקיע צריך לקרוא את הדוחות הכספיים, ולהחליט בעצמו. כמו כן אני מודע לסיכון פה, ולכן השקעתי רק 9% מהתיק שלי בשלושת מניות אלו. למרות שאם המחירים יישארו נמוכים, אני אשקול להגדיל את ההשקעה.

פורסם בקטגוריה מניות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

31 תגובות בנושא ימי הרדיו העגומים – ערוץ 7

 1. מאת יהונתן‏:

  למה לא לקנות את האג"ח? אם אינך צופה פשיטת רגל, זה רווח של פי שלושה בזמן די קצר. לא? וזה בסיכון נמוך יחסית למניות.

 2. מאת יהונתן‏:

  ועוד שאלה? האם לא מדובר בחברה מפסידה?

 3. מאת טדי‏:

  עד ידי השקעה ב3 חברות הסיכוי להפסד ירד בצורה משמעותית (אני לא מסוגל להגיד באחוזים, אבל אני כן זוכר את החלק הזה מהספר של גרהם) עוד משהו קטן, האם החלטתה עד איזה מחירים אתה ממשיך לקנות ובאיזה מכפילים אתה מתחיל למכור ?

 4. מאת the magic‏:

  ליהונתן:
  לפי מה שאני מבין מדובר על חברה מרוויחה. היא רק מפסידה בצורה חשבונית ולכן זה נראה כהפסד. החברה קנתה חברות אחרות וההפרש בין המחיר שהיא שילמה עליהם להון עצמי שלהם נכתב בתור נכס שנקרא "מוניטין" וכל שנה חלק מימנו יורד ובגלל החלק שיורד זה נראה הפסד. למרות "שבאמת" אין פה הפסד אלא ירידת ערך חשבונית.

 5. מאת עדו מרוז‏:

  יהונתן, אכן האג"ח נראה עדיף על המניות. העניין הוא שלא הצלחתי למצוא איפה נסחר האג"ח. אם מישהו מהקוראים יודע, אני אשמח ללמוד. בקשר להפסדי החברה, מג'יק צודק – החברה מפסידה רק בגלל שהיא מבצעת מחיקות על רכישות שביצעה בעבר. החברה מוחקת נכסים לא מוחשיים גם בגלל שהמחיר שהיא שילמה עליהם היה מופרז, וגם בגלל ההרעה במצב הכלכלה. מבחינת תזרים מזומנים שלושת החברות מייצרות מזומנים בכמות יפה מאוד.

  טדי, אני עוד לא חושב על מכירה. מחיר המכירה יהיה תלוי מאוד כיצד חברות אלו תייצרנה ערך למשקיעים בחודשים הקרובים. כלומר האם הן תרכושנה מניות או תחזירנה חלק גדול מהחוב. נשאר לי ממש קצת מזומן כך שאני לא ממהר לקנות עוד. יכול להיות שאני אמשיך למכור מניות בהונג-קונג, אבל זה יהיה תלוי במחירים של המניות הסיניות ולא רק במחיר מניות הרדיו.
  למשל הייתי שוקל למכור את סונג-הינג-וישן תמורת 3.2$ ולקנות את רדיו-וואן תמורת 0.7$. אבל אם סונג-הינג-ווישן תשאר מתחת ל-3$, אז לא בטוח שאני אעשה זאת.

  סך הכל אני די מרוצה מאיך שהתיק שלי בנוי עכשיו. המניה היחידה שאני ממש רוצה למכור היא אסיה-סטנדרט, אבל אין לי שם הרבה כסף בכל מקרה.

 6. מאת טדי‏:

  אני בבעיה דומה, אני כרגע בחברות שאני רוצה להמשיך להחזיק, אבל אני גם עובד, אז אני שוקל לקחת הלוואה בשביל לקנות מניות ( אני יודע שאתה מתנגד )

 7. מאת יהונתן‏:

  אולי תמצא עניין בקישור הבא – משהו אנקדוטי על מצבו של הרדיו בארצנו בקרב אוכלוסיות שונות – http://themarker.finder.co.il/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090823_545

 8. מאת עדו מרוז‏:

  תודה אל הקישור. מסתבר שהרדיו בכל זאת עוד לא מת.

 9. מאת אלעד‏:

  עידו יש לך העדפה מסויימת לאחת מחברות הרדיו? אם כן אז למה

  תודה

 10. מאת עדו מרוז‏:

  אני אוהב את כל השלושה אבל כל אחת מסיבות שונות. אני מניח שבמחירים של היום הייתי מעדיף את ראדיו ואן, וזאת למרות שהיא המסוכנת ביותר. יש סיכוי שהיא תפשוט את הרגל, אבל כמות רכישת המניות שהיא מבצעת יכולה לתרום המון ערך לבעלי המניות.

 11. מאת נשיא GIC‏:

  עידו שלום רב
  קודם אני רוצה לומר לך כל הכבוד , על האתר המקסים שלך , על הצורה והאופן אשר אתה מסביר ומנתח מהלכים , בהחלט מקצועי וראוי להערכה .
  האמת אני מסכים איתך לגבי חברות הרדיו הם בהחלט זולות ובמידה ומשקיע רוכש את כל השלושה בהחלט כמעט שאין סיכון , כיוון שגם אם אחת פשטה רגל עדיין שתיים יכולות ליצר רווח גדול .
  הייתי מאד רוצה לשמוע את דעתך על חברת RAD ? ועל חברת ODP ?
  ועוד שאלה קטנה ברשותך האם אתה מאמין שתיק טוב צריך להכות את המדדים אחרת הוא לא תיק טוב כנראה השאלה היא האם כדאי להחזיק קרנות או תעודות ממונפות כ – 25% מהתיק ליצר תשואה עודפת ?

 12. מאת נשיא GIC‏:

  עידו חשוב לי לציין שאת חברת RAD ( בתי מרקחת בארה"ב ) אני משווה לחברת NPD ( בתי מרקחת בסין) שווי שוק זהה כמעט Rad 1.5 B NPD 1.4 B

 13. מאת עדו מרוז‏:

  שלום לנשיא!
  אני לא מכיר את שלושת החברות שציינת (את ODP אני מכיר רק בשם), ולכן קשה לי לענות. מבדיקה שטחית ועל פניו ODP אכן נראית זולה. המצב של RAD קצת יותר מסובך בגלל המינוף הרב שלה. בהחלט שתי מניות מעניינות. אני אנסה ללמוד אותן בימים הקרובים. בקשר ל NPD, על פניו החברה נראית מאוד יקרה (וזאת למרות שיש לה כמות מזומנים מכובדת והיא ללא חוב). לא יודע אם זה נכון להשוות אותה ל RAD בגלל שהיא פשוט יקרה מדי.

  הנושא של קרנות ממונפות מאוד מעניין אותי. חשבתי על כך בעבר אבל אף פעם לא בדקתי זאת. האם תוכל לציין כמה שמות של קרנות כאלו? האם ישנן תעודות סל שממונפות בכ 25%?

  דרך אגב רדיו-וואן נסחרה במחיר מאוד זול – 0.64$ עד לאתמול. ניצלתי זאת בשביל להגדיל את ההשקעה שלי במניה. כיום 7% מהתיק שלי מושקע במניה זו.

 14. מאת נשיא GIC‏:

  עידו שלום רב
  היום כדי לתת תשואה עודפת על המדדים אני מחפש כלים שיכולים לעזור לי לעשות זאת .
  תעודות סל ממונפות בבורסה הישראלית יש כיום 3 תעודות כאלה והם של קסם .
  הראשונה היא מעו"ף לונג פי-3 על ת"א 25 והיא לא תמיד מחכה את המדד אבל לאורך זמן תשיג תשואה עודפת מהמדד לדוגמא מתחילת השנה תעודה זו השיגה 158% כן קצת יותר מהמדד .
  תעודת הנדלן השיגה 189% גם קצת יותר מהמדד והתעודה השלישית השיגה 283% לא מעט בשביל 9 חודשים . את שאר הכסף אני ממליץ במידה והמשקיע יודע שהשוק שורי ובטוח בכך ללכת על מניות , הרבה מאד מניות השיגו השנה את השוק ובעזרת חיזוקית תעודות התיק שלכם היה יכול להיות פשוט חלומי .

  אין כאן המלצה לאף אחד אלה רק דעה אישית אני כמובן ממליץ לכל אחד לבדוק את הסקטורים אשר מתאימים לו , ולא להסתמך על כתבות או על משקיעים אחרים כל בנאדם רואה את השוק בצורה שונה .

  עידו במידה ותרצה אני מוכן לשלוח לך חומר על תעודות וקרנות ישראליות אשר עובדות על מינוף תחום מאד מעניין במיוחד כשאתה נמצא בצד הנכון , במידה ואתה בכיוון ההפוך לדוגמא במקום לונג שורט בשוק שורי או להפך יש לכלי הזה תוצאות קשות מאד .

 15. מאת נשיא GIC‏:

  עידו אני יגיד לך מה אני מחפש היום בשוק , ואתה בטח תצחק !!!
  אני מחפש חברות שהשוק לא מתחמחר אותם נכון , מותג חברה בעל שם עולמי , חברה שיש לה פוטנציאל גדול ולגבי חברות הרדיו שאתה ממליץ אני בהחלט חושב שהם מאד מאד מענינות .

  אני אוהב לקנות את היהלום כחומר גלם ולמכור אותו בחנות נוצץ , ברגע שהוא נוצץ הוא כבר לא בשבילי . ככה אני קונה חברות רחוקות מאור הזרקורים חברות שאני מבין מה השוק שלהם ומה הפוטנציאל שלהם , חברות כאלה קל לי להבין גם בלי דוח כספי .

  בגלל זה אני מאד מעריך את ההחלטה שלך על תחום הרדיו שהוא באמת פחות נוצץ בוול סטריט כיום , אנשים מחפשים את החברות הפיננסיות אשר חטפו במהלך המשבר .
  אני דווקה מאמין בחברות פשוטות יותר , מובנות יותר , ואולי כן בעלות פוטנציאל גדול יותר .

 16. מאת gabi zi‏:

  לנשיא הנכבד שלום

  בגלל שאנחנו לא יודעים מה צופן העתיד בטווח הקצר אלא רק בטווח הארוך – כלומר אנחנו יודעים שהמדדים כנראה ימשיכו לצמוח אבל בדרך אי אפשר לדעת מה יקרה לכן:

  אם קניתי ב100 שקל תעודת סל ממנופת פי 3 על מדד תל אביב 25 והמדד עלה ב33% אז אני אעשה 100% רווח = תוצאה יפה מאוד לכל הדעות.

  אבל אם המדד ירד ב33% אז הכסף שלי פשוט נמחק!!

  אגב לפני כשנתיים רשמתי תגובה דומה באתר ערך אחר ואותו בחור הגיב לי את הדברים הבאים:
  "זה לא סביר שהשוק ירד ביותר מ33%!!" הוא גם צחק עלי , היום הוא בוכה…
  לא מזמן התפרסמה בדה מרקר או בגולבס התוצאה של הכלים הממונפים בזמן המשבר תחפש בגוגל ותמצא.

  אם אתה חושב שאתה יכול לדעת מה יקרה בטווח הקצר לך על תעודה ממונפת , כנראה שאתה הולך להיות עשיר גדול.
  אני לא מסוגל לכן אני לא משתמש כמעט במינוף.

 17. מאת gabi zi‏:

  @gabi zi

  עוד משהוא : הדוגמאות שאתה מביא מהתקופה האחרונה הם חריגות ביותר ולא מייצגות.

 18. מאת עדו מרוז‏:

  גבי, האם ישנן תעודות סל אשר ממונפות באחוזים בודדים?

 19. מאת מאור‏:

  תעודות סל ממונפות בצורה יומית
  כל יום מחשבים מחדש את המינוף כך שעלייה או ירידה של 33% לאורך תקופה ארוכה מיום לא אומרת כלום על תעודות הסל הממונפות

  יתכן מצב שבו אחרי חודש המדד יעלה אבל התעודה הממונפת תרד

  מאור

 20. מאת עדו מרוז‏:

  היי מאור,
  זה מעניין מה שאתה אומר. האם יש לך שם של תעודת סל ממונפת בחו"ל?
  האם לאורך זמן של שנה עד נגיד חמש שנים של שוק פרי תעודות סל ממונפות תמיד משיגות תשואה עודפת על המדדים, או שבעצם תעודת סל ממונפת היא הימור יומי?

 21. מאת מאור‏:

  יש כמה סוגים של תעודות סל ממנופות
  חלק מהתעודות ממנופות ברמה חודשית
  כלומר מדד ההשוואה הוא לראשון לחודש והתעודה נמדדת לפיו

  וחלק מהתעודות ממונפות ברמה היומית

  הנה קישור שמסביר את הבעייתיות בתעודות הללו
  http://www.bizportal.co.il/shukhahon/biznews02.shtml?mid=169977

  ואולי עוד אחד

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=787900

  אני מקווה שזה ברור יותר

  אפשר לדעתי לקחת כל תעודת סל ממונפת כמו TMV או TMF (על מדדי אגרות חוב ל30 שנה של ארה"ב) ולבדוק את השינוי

  אני חושב שגם בתשקיף של תעודות הסל הללו ישנם גרפים שמסבירים את העובדה שלא תקבל פי 2 או פי 3 על השינוי היחסי

  מאור

 22. מאת gabi zi‏:

  @מאור
  הי מאור שלום

  אני מבין את מה שאתה אומר לגבי המינוף היומי וזה קצת ממתן את הסיכון.

  אבל לדעתי עדיין הכסף יכול להמחק והמשבר האחרון הוכיח. קח מצב שקרה בינואר השנה: 4 או 3 ימי מסחר רצופים שהשוק ירד בהם כ 25% 30% – זה מוחק לך את הכסף. או לפי התיקון שלך שזה מחושב יומית – אתה כמעט מוחק את הכסף!!

  עידו – שאלת האם אני מכיר תעודות הממונפות באחוזים בודדים בלבד – אני לא מכיר.
  כאדם שהחרות הכלכלית שלו חשובה לו מאוד וגם החרות הכלכלית של אחרים חשובה לו מאוד –
  אני ממש ממליץ בחום לא להתקרב לכלים האלה. לא בדקתי את זה באמצעות back testing
  אבל זה פשוט נשמע לא טוב.

  אגב גם העמלות בתעודות כאלה הם לא סטנדרטיות בכלל.

 23. מאת מאור‏:

  הנה גרף לדוגמא S&P500 בשנתיים האחרונות מול 2 ETF
  פי 2 על S&P
  SSO
  פי 2 בחסר על S&P
  SDS

  דבר מעניין שניתן לראות משלושת הגרפים הוא שכולם הפסידו
  גם מדד הייחוס , וגם חשיפה בחסר מולו , וכמובן חשיפה כפולה אליו

  גרף מקסימאלי (2006)

  מראה שהכי טוב היה להשקיע במדד במקום בתעודה ממנופת כלשהיא

  אני מניח שאותו תרגיל יעבוד גם על תעודות סל אחרות על מדדים דומים

 24. מאת עדו מרוז‏:

  מאור, תודה רבה על ההסברים ועל הגרפים.
  משום מה לא ניתן להעתיק את הגרף המקסימאלי. מי שרוצה להבין למה מאור התכוון, ב"גרף מקסימאלי (2006)", צריך ללחוץ על המילה "max" מתחת לגרף.

 25. מאת נשיא GIC‏:

  לגבי היקר אני בהחלט מסכים איתך בחלק מהדברים אבל תבין שוק ההון זה הכל שאלה של תזמון
  אבל ללא ספק יש בעיתיות בנושא תעודות סל .

  עידו יצא לך לבדוק את RAD ואת ODP בהחלט מענינות כמו כן RAD מפרסמת דוחות ב24.9

 26. מאת עמיחי‏:

  התעודות הממונפות טובות רק בתקופה בה כיוון השוק ברור. ירידה או עליה. כל תנודתיות תהרוס את התשואה.
  בתקופה תנודתית כזאת הם מכילות מרכיב ספקולטיבי לא מבוטל ובישראל בפרט היו תקופות לא מעטות בהם הם נסחרות מעל לערכם – ראה דוגמא התעודה של אקסלנס שעושה שורט פי 3 על מדד יתר 50

  http://www.funder.co.il/article.aspx?idx=7894

  לעדו אני לא מכיר תעודות הממונפות באחוזים בודדים בדכ זה פי 2 או יותר ודעתי זה שווה משהו רק בתקופת גיאות וגם שם אם יהיה דישדוש כל התשואה תהרס.

  בקיצר עדיף לקנות עוד סאונדוייל. דרך אגב מה קרה שם אתמול?

 27. מאת עדו מרוז‏:

  עוד לא הספקתי לבדוק את RAD ו ODP. אני עסוק בשטויות אחרות בימים האחרונים, וזה לא משאיר לי מקום לכלום.

  מבחינתי תעודות ממונפות ירדו לגמרי מסדר היום ברגע שהבנתי איך נעשה המינוף. בקשר לסאונדוויל – עלייה של 20% היום – הגיע הזמן שהמניה תזוז קצת, לא? הדוח לששת החודשים הראשונים של השנה אמור לצאת ביום שישי.

 28. מאת עדו מרוז‏:

  בדקתי את RAD, ונראה לי שאני אוותר על השקעה בה. זאת בגלל שהחברה אינה מרוויחה מספיק בשביל לשלם את הריבית על ההלוואות שלה. אם החברה תצליח לשרוד בלי דילול, אז המניה תזנק, אבל הסיכון כאן גדול מדי לטעמי.

 29. מאת נשיא GIC‏:

  תודה רבה עידו
  אני חייב לציין שאתה אדם מקצועי בתחום שוק ההון וכיף תמיד לקרוא את אשר אתה כותב.

  שאלה ברשותך – האם אתה חושב שסיכון ב – RAD גדול על הסיכוי להרוויח ?

  ודרך אגב עקבתי אחר מניות הרדיו כל הכבוד לך !!!

 30. מאת עדו מרוז‏:

  לפחות בינתיים נראה שהיה לי המון מזל בתזמון של מניות הרדיו. בדרך כלל אני יושב על מניה המון זמן לפני שהיא מתחילה לזוז.

  בקשר ל RAD, קשה לי להעריך את הסיכוי – סיכון. יכול להיות שהמניה תעלה יפה, פשוט אני לא מרגיש נוח אם חברה שמתקשה לשלם את הריבית על ההלוואות. אני גם לא בטוח אם הירידה ב SSS נובעת מהמשבר הכלכלי או בגלל תחרות (ממשלוח תרופות דרך הדואר ומוול-מארט). אני פשוט לא יכול להעריך את הסיכוי-סיכון, ולכן אני לא אשקיע במניה הזאת.
  בעלי העניין קנו הרבה מאוד מניות, אז כנראה שהם חושבים שהחברה תשרוד, אבל אני לא מוכן לבסס השקעה רק על בסיס של פעילות בעלי עניין.

סגור לתגובות.