החיים באוגנדה נראים קצת אחרת

אחותי, מיכל מרוז (או איך שכל שאר העולם חוץ מהמשפחה קורא לה – רוזי), החליטה לקחת חופש מהחיים ולהתנדב באוגנדה.

בארץ מיכל עבדה כאחות מילדת ועכשיו היא באוגנדה עוזרת ליילד נשים שחיות באזור ללא גישה לרפואה מודרנית.

אני ממליץ מאוד לקרוא את הבלוג שלה. ללא ספק היא עושה מלאכת קודש.

פורסם בקטגוריה רואים עולם. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

7 תגובות בנושא החיים באוגנדה נראים קצת אחרת

 1. מאת איציק‏:

  כל הכבוד לאחותך
  קראתי ולעומת מה שאני רגיל לקרוא זה ממש מרגש

 2. מאת מהטמה במבי‏:

  אז הדחף לפתוח בלוג הוא בעצם משהו גנטי? 🙂
  כנראה שגם האיכות. נראה בלוג מצויין.

 3. מאת אביב‏:

  סחטיין עצבני לאחותך!
  כל הכבוד!

 4. מאת דורין‏:

  הלוואי שהיו יותר כמותה.
  ולמרות זאת, לא יכולה להשתחרר מהתחושה שיש משהו טרגי בכל הסיפור. מיכל מתייחסת אליו לפרקים בכתיבתה. אני מתכוונת לגורלם של התינוקות שהיא מסייעת להביא לעולם. כשחושבים על זה, בעולם שבו שיעור הילודה עולה בהרבה על היכולת של כדור הארץ להמשיך ולקיים את האנושות, אני חושבת שהטרגדיה כפולה ומכופלת 🙁

 5. מאת עדו מרוז‏:

  שיעורי הילודה יורדים כמעט בכל העולם – כולל באפריקה. בינתייים כל נבואות הזעם על מחסור במשאבים שגו, והנבואות האלו קיימות כבר מימי יוון הקדומה. שיפורים בטכנולוגיה עלו על הריבוי באכלוסיה.
  לא שהייתי מתנגד שאוכלוסיית העולם תקטן, אבל אנחנו רחוקים מאוד מהמצב בו העולם לא מצליח להאכיל את האנושות, וכמו שנראה עכשיו לא נגיע למקום הזה, כי הילודה בעולם יורדת בקצת ממש מהיר (אפילו במקומות כמו אפריקה והעולם המוסלמי).

  בקשר לעתיד התינוקות, קשה לדעת אלו התפתחויות יעברו על אפריקה בעשורים הבאים. כשאשתי נולדה, על פניו, נראה היה שהעתיד של הדור שלה יהיה עגום ביותר. אלו היו ימי מהפכת התרבות בסין. בתור ילדה היא כמעט ולא אכלה בשר ולא היה להם בבית אף מכשיר חשמלי (אפילו לא מקרר ולא מגהץ). אבל עכשיו כשמסתכלים על הדור הזה, סך הכל הוא עשה לא רע בכלל, וחי די טוב.
  אני לא אומר שאפריקה השחורה תפרח ותצמח כמו שסין עשתה בשלושת העשורים האחרונים, אבל העולם משתנה, ויכול להיות שעתיד הילדים האלו יהיה הרבה יותר טוב ממה שרובנו חושבים.

 6. מאת עדו מרוז‏:

  הרבה מאוד אנשים לא מודעים עד כמה הילודה ירדה בשני העשורים האחרונים. אפילו במדינות כמו אירן, תורכיה, ברזיל ותאילנד שיעור הפריון לאישה ירד מתחת לשני ילדים.
  בסין האוכלוסיה תתחיל להצטמק תוך כ-10 שנים. לדעתי ברגע שהפריון בהודו יירד לכ-2 ילדים לאישה (עכשיו זה בערך 2.6) והפריון באפריקה השחורה יירד לכ-3-4 ילדים, בשלב זה נראה כבר את הפריון העולמי יורד מתחת ל-2 ילדים לאישה (שזאת הרמה שצריך בשביל לשמור על ריבוי טבעי). אני מעריך שזה ייקח בערך 10 שנים להגיע לשם.

 7. מאת אלעד‏:

  אחוז הילודה ירד, אך מה לגבי אחוז הילדים אשר שורדים מעבר לגיל עשר ביחס לאוכלוסיה ?
  גם הוא ירד, או שדווקא עלה ?

סגור לתגובות.