הבלוגר נוסע ליפן – הבלוג יוצא לחופשה

ביום שלישי משפחתי ואני לוקחים חופש מסין ונוסעים מזרחה לארץ השמש העולה.

יצא לי להגיע מספר פעמים לטוקיו מטעם העבודה, והתאהבתי לגמרי במדינה. לא יודע בדיוק מה הסיבה לכך. אולי בגלל שהם בדיוק ההפיך מאיתנו הישראלים. אם אנחנו יודעים לאלתר, היפנים מאוד כבדים. אם אצלנו האנשים ישירים, ביפן הכל ניואנסים. הישראלים רעשנים, וביפן אסור לדבר בטלפון באוטובוס או בתחתית. בקיצור לנו, הישראלים, היפנים נראים כיצורים מעולם אחר. למרות זאת מאוד אהבתי לעבוד איתם, והביקורים שלי בטוקיו היו גולת הכותרת של השנים שעבדתי בקומברס, וזאת למרות שהיפנים ידעו להעביד אותי קשה.

גם המקדשים ביפן קנו אותי – הרבה יותר מרשימים מהמקדשים שראיתי במקומות אחרים באסיה. בכלל ליפנים חוש אסתטי מפותח והקדשה מרובה לפרטים הקטנים. אני חושב שהייתה עוד סיבה לכך שאני אוהב את יפן, אבל שכחתי.

לא מצליח להיזכר למה אני אוהב את יפן....

לו"ז

התכנית היא לטייל חודש בקיוטו ובאזור, ואז להתנדב בשלוש חוות אורגניות. את הרעיון של החוות גנבתי מנעמה אברמזון. עקרונית צריך להירשם לווף ואז אפשר להתקשר עם חוות אורגניות בצפייה שמישהו יהיה פראייר מספיק בשביל לארח משפחה עם שלושה ילדים. לאחר ניסיונות לא מועטים שלוש חוות הסכימו לקבל אותנו – כולן באי הונשו. העיקרון בחוות הוא שאנחנו מתארחים אצל המשפחה, הם מספקים לנו אוכל ולינה ואנחנו צריכים לעבוד מספר שעות כל יום – בד"כ 6 שעות או פחות. זוהי דרך מעולה להכיר קצת את היפנים מקרוב, ובשבילי דרך טובה להזיז את הישבן שקצת נדבק לי לכורסת המחשב בשנה האחרונה.

כמו שכתבתי כאן, חוזה השכירות שלנו נגמר והדירה החדשה (והמשופרת!) תהיה זמינה רק בסוף יולי, כך שנצטרך למצוא סידור מאמצע יוני עד סוף יולי. אם החוות ימצאו חן בעיננו, אולי נוסיף עוד אחת או שתיים על הדרך. אם לא, אולי נעבור דרך הונג-קונג, או נטייל במקום אחר.

בכל אופן, מה שזה אומר לגבי הבלוג זה שהוא יוצא למיני חופשה, ואני לא בטוח כמה אני אעדכן אותו בשלושת החודשיים האלו. אני אנסה לפחות לכתוב עדכון חודשי על תיק ההשקעות. ומי יודע – אולי גם כמה רשומות על הטיול או על יפן.

פורסם בקטגוריה רואים עולם. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

13 תגובות בנושא הבלוגר נוסע ליפן – הבלוג יוצא לחופשה

 1. מאת יהונתן‏:

  דרך צלחה! מקווה שתעדכן פה ושם.

 2. מאת RanE‏:

  תהנו!!!

  כמה שאני מקנא בך, כבר שנים שאני רוצה לבקר בארץ המדהימה הזו.

 3. מאת לירון‏:

  תהנו! נשמע מדהים.

 4. מאת Pimodlen‏:

  שלום עדו, אני עומד לסיים תואר בהנדסת תוכנה בארץ, אבל לא מתכוון לעבוד במקצוע מעבר לכמה שנים, אלא למצוא מקום ועבודה אחרים בעולם שיתאימו לי יותר (תחום ההשקעה במניות מדבר אליי בזמן האחרון).
  הדרך שלקחת בחיים נראית לי אמיצה וקוסמת, ונותנת לי השראה להוביל את החיים לאן שארצה ולא להיות מובל על ידם.

  תהנו ביפן.

 5. מאת עדו מרוז‏:

  תודה לכל המגיבים.
  ל Pimodlen, בהצלחה בעולם ההיי-טק. האמת שדי נהנתי לתכנת, אבל לא אהבתי להיות שכיר – זה פשוט לא מתאים לי. אני פוגש הרבה אנשים שרוצים לעזוב את העבודה שלהם, ולעשות משהו אחר בחיים. הבעיה שלהם היא שהם רק מדברים וחולמים, אבל אין להם תכנון רציני, ולא פחות חשוב – הם לא מוכנים לבצע הקרבות. אשתי ואני ויתרנו על הרבה דברים בשנים שעבדנו בכדי להגיע לאיפה שאנחנו היום. גרנו בדירה קטנה, לא טיילנו בעולם יותר מ-10 שנים וכמובן שהשקעתי הרבה מאוד זמן בלימוד השקעות. אני מניח שלרוב האנשים אין את הרצון להקריב כל כך הרבה.

  חשוב מאוד לדעת מה אתה רוצה ולהתמקד בכך. פוקס זאת מילת המפתח. דע מה אתה רוצה – ותתפקס על זה.

 6. מאת טדי‏:

  עכשיו חזרתי מאשרם במדבר וגם שם עושים את אותו דבר, אנשים מגיעים לחופשת עבודה, הרעיון נראה לי נחמד, אז יש מצב שגם אני אעשה את זה בפעמים הבאות שאני אגיע.

  אני מניח שתהנו ביפן, נחכה בשקט לתמונות.

 7. מאת יוני‏:

  תהנו!!!

  אנחנו מכורים לבלוג הזה,3 חודשים חופשה?

 8. מאת עמיחי‏:

  אחלה תמונה, תהנו!

 9. מאת עדו מרוז‏:

  יוני, זה היתרון "בעבודה" הזאת. אני לא צריך להגיש לאף אחד דוח על מספר ימי החופשה שלי.
  ברור לי שזה יפגע בתשואה שלי השנה, אבל נראה לי שזה יהיה שווה את זה.

 10. מאת אני‏:

  סתם לציון, אני מאוד נהנה מהבלוג הזה

 11. מאת אלי ב‏:

  תהנה עדו!

 12. מאת רונן‏:

  עידו, קורא את הבלוג שלך באדיקות. ומכל הפוסטים זה באמת מוכיח שאתה יודע איפה להשקיע.
  תהנו.

סגור לתגובות.